то треба змінити її аудиторію (Борис Потятинник).
Медіа стали невід’ємною частиною нашого життя. Вони вже не тільки дозволяють отримувати інформацію, а формують наш світогляд, смаки, погляди та переконання.
Разом з тим, крім важливих новин та авторитетних думок, медіа несуть також і неправдиву чи необ’єктивну інформацію, вони перенасичені рекламою, пропагандою, порнографією та насильством.І найбільша помилка споживача цього продукту полягає в тому, що він вважає: «Так, це негативно впливає на інших, але не на мене». Таке явище називається ефектом третьої особи. Проте медіадослідники переконані: все, що ми з дня в день дивимось і слухаємо, впливає на нас.Для того, щоб навчитися протистояти негативним впливам медіа, допомогти людині зорієнтуватися перед величезною кількістю інформації та формувати власний погляд потрібно застосовувати спеціальні знання та підходи, які називають медіаосвітою.
Досі немає єдиної думки щодо визначення понять «медіаосвіта», «медіакультура», «медіаграмотність» та їх сутності. В різних країнах дослідники дають їм визначення відповідно до проблем, що назріли в суспільстві.